Dave Chow

Hong Kong

Dave Chow był zdobywcą nagrody głównej ADA International Aquatic Plant Layout Contest 2007, pierwszą osobą w Hongkongu, która otrzymała taki zaszczyt. Od 2003 roku uczestniczy w IAPLC rok po roku, nie tylko ze względu na nagrody, ale także doświadczenie, a także szerzenie idei aquascapingu jako żywej sztuki. Poprzez swoją firmę wprowadził „koncepcję NA” do Hongkongu i wywarł pozytywny wpływ na tradycyjny rynek. Dave Chow będzie nadal dokładał wszelkich starań, aby przedstawiać światu tę „żywą sztukę” i mocno wierzy, że pewnego dnia stanie się ona szeroko rozpoznawalną formą, podobnie jak malarstwo czy rzeźba.

Fabian Kussakawa

Brazylia

Aquascaper od ponad 10 lat, Fabian Kussakawa z Brazylii jest również międzynarodowym sędzią aquascapingu i był trzykrotnym mistrzem Brazylii oraz trzykrotnie zdobywał trzecie miejsce w mistrzostwach Brazylii w aquascapingu CBAP. W 2019 roku uzyskał wysokie międzynarodowe lokaty, takie jak pierwsze miejsce na I mistrzostwach świata w Turcji (RFLAC) oraz dwa brązowe medale, jeden z Chin (CIPS) i jeden z Tajwanu (IIAC). Fabian prowadzi również warsztaty, kursy i wykłady na terenie kraju i za granicą. Jest także Ambasadorem Prodibio.

Filipe Oliveira

Portugalia

Pochodący z Porto w Portugali, akwarysta od 1999 roku. Prowadzi warsztaty i seminaria na całym świecie: Holandia, Rosja, Niemcy, Portugalia, Austria, Hiszpania, Francja, Belgia, Włochy, Meksyk, Indonezja, Australia, Węgry i Chiny. Pracował z Takashim Amano w Florestas Submersas, największym na świecie akwarium w Lizbonie Oceanarium. Doświadczony sędzia aquascapingu, sędziował min. CBAP Brazil, EAPLC, CIAC – CIPS China, RAC – Romanian Aquascaping Contest, Web Aquascaping Contest, HAC – Hungarian Aquascaping Contest.
t_dan

Tamás Danyikó

Węgry

Tamás Danyikó z Węgier jest dyrektorem operacyjnym w Green Aqua z około
10-letnim doświadczeniem w aquascapingu. Oprócz prowadzenia sklepu, tworzy filmy edukacyjne na YouTube zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych aquascaperów. Jest znany głównie ze swoich układów w stylu Iwagumi.

g_far

George Farmer

Wielka Brytania

g_poli

Grygoriy Polishchuk

Ukraina

Grygoriy Polishchuk urodził się w Iwano-Frankowsku na Ukrainie. Od wczesnego dzieciństwa interesował się sztuką. Po wielu latach realizacji swojej pasji ukończył Iwano-Frankowską Szkołę Artystyczną. Zawsze zafascynowany naukami przyrodniczymi zapisał się na Państwowy Uniwersytet Medyczny w Iwano-Frankowsku. Poświęcony profesji nieustannie doskonali swoje umiejętności w wielu dziedzinach artystycznych, takich jak realistyczny krajobraz, profesjonalna fotografia przyrody i projektowanie akwariów naturalnych. W dziedzinie projektowania akwariów zdobył uznanie na całym świecie, zajmując czołowe miejsca w międzynarodowych konkursach organizowanych w Japonii, na Tajwanie, w Niemczech, Hiszpanii, Rosji.
Biorę udział!