Filtracja w konkursowych akwariach.

Dzięki współpracy z firmą Oase również w tym roku o czystość wody w naszych konkursowych akwariach zadbają filtry Oase Biomaster Thermo 250.

Szczegóły techniczne:

  • Wymiary: 24x24x37cm
  • Pobór prądu: 15W
  • Moc grzałki: 150W
  • Maksymalny przepływ 900L/h
  • Maksymalne podnoszenie: 1,3m
  • Średnica węży: 16/22mm
  • Prefiltr: tak

Filtry te charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem oraz doborem materiałów. Części są dobrze spasowane, a jakość tworzyw jest bardzo dobra. Posiadają także, kilka ciekawych rozwiązań technicznych. Jednym z nich jest prefiltr, który można czyścić bez otwierania filtra w całości. Posiada także wygodą, masywną rączkę do przenoszenia. Dodatkowo modele Thermo mają grzałkę, którą łatwo samemu wymienić jeśli by uległa uszkodzeniu. W zestawie znajdziemy media filtracyjne, dzięki czemu filtr po zakupie jest gotowy do uruchomienia. Star filtra ułatwia system zalewania, który wbudowany został w głowicę.

Ciekawostką o której rzadko się wspomina jest możliwość przedłużenia gwarancji z trzech do czterech lat po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta.

 

Oase BioMaster Thermo 250 to solidny filtr zewnętrzny o wysokiej kulturze pracy. Pojemne koszyki zapewniają dowolną konfigurację wypełnień filtracyjnych. Wbudowana grzałka zapewnia nam stałą temperaturę wody. Największa zaleta to prefiltr, który do czyszczenia możemy wyjąć z obudowy, nie otwierając filtra. Reasumując: urządzenie wysokiej jakości, godne polecenia.

Paweł Iglewski

Aquascaper

Bardzo wysokiej jakości produkt, testowany przeze mnie w sposób ciągły w kilku zbiornikach. Bardzo solidne plastiki i świetne spasowanie. Dwa dodatkowe plusy to wbudowana grzałka i prefiltr, dzięki któremu cały filtr otwieram maksymalnie dwa razy w roku.

Maciej Michalski

Aquascaper

We wszystkich swoich zbiornikach używam filtrów Oase – w zależności od potrzeb z grzałką lub bez. Świetnie sprawdza się duży prefiltr, który łatwo można wyczyścić a wydajna grzałka ogranicza ilość sprzętu w zbiorniku. Plastik bardzo dobrej jakości, wykonanie solidne -zdecydowanie polecam!

Marek Kowalczyk

Aquascaper